Mezoterapia mikroigłowa
Mezoterapia mikroigłowa jest świetną alternatywą dla bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych lub iniekcyjnych.
Pozwala osiągnąć bardzo dobre rezultaty bez ryzyka powikłań oraz długiej i bolesnej rekonwalescencji.
Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, który wykorzystuje urządzenie z kartridżami wyposażonymi w cieniutkie igiełki. Przy jego pomocy wykonywane są liczne nakłucia skóry, w które wprowadzany jest preparat z substancjami aktywnymi.
Dawniej popularne było też używanie wałków z igłami, tzw. dermarollerów, ale obecnie się od tego odchodzi, gdyż powodują one rozrywanie tkanki i większe uszkodzenia niż profesjonalne urządzenia.
Mikronakłucia wykonywane są bardzo cienkimi igłami, na bardzo małą, ściśle regulowaną głębokość od 0,25 do 2 milimetrów. Dzięki temu możemy skutecznie poprawić wchłanianie preparatów przez barierę naskórka, nie uszkadzając jednocześnie mocno skóry właściwej. W wyniku mikronakłuć absorpcja składników aktywnych podczas zabiegu zwiększa się tysiąckrotnie!
Poprzez nakłucia w znacznym stopniu zwiększa się przenikanie w głąb skóry składników aktywnych, ale także substancji szkodliwych, dlatego trzeba bardzo uważnie wybierać preparaty używane w zabiegu. Muszą to być substancje bezpieczne, bez zbędnych dodatków, najlepiej w jednorazowych, szczelnie zamkniętych ampułkach.
Zabieg polega również na wywołaniu stanu zapalnego, pobudzeniu skóry do autoregeneracji w celu naprawy uszkodzeń i odbudowy tkanek.
Według badań mezoterapia mikroigłowa jest jedną z najskuteczniejszych metod, jeżeli chodzi o odmłodzenie skóry:
- stymulację produkcji kolagenu i elastyny,
- zlikwidowanie zmarszczek, linii,
- spłycenie bruzd,
- wygładzenie powierzchni skóry,
- zlikwidowanie wiotkości skóry,
- poprawa owalu twarzy,
- spłycenie blizn,
- rozjaśnienie przebarwień.
Osoby borykające się z problemem blizn potrądzikowych mogą spodziewać się ich spłycenia, w połączeniu z odpowiednimi koktajlami możemy pomóc również w rozjaśnieniu przebarwień.
Mezoterapię należy wykonywać w serii kilku zabiegów, zazwyczaj co 3-4 tygodnie.
Trzeba pamiętać pamiętać, że na pełne efekty zabiegu należy poczekać, gdyż są one widoczne po 3 do 9 miesięcy po zabiegu, pozostają jednak widoczne i trwałe.
Sterylny, jednorazowy kartridż do mezoterapii.
Zabieg wykonywany jest sterylnymi, jednorazowymi kartridżami, z zachowaniem maksymalnej higieny.
Przeciwwskazania do zabiegu
Koniecznie poinformuj osobę wykonująca zabieg jeśli występuje u Ciebie:
- ciąża i laktacja,
- opryszczka,
- nowotwory (5 lat po zakończeniu leczenia),
- terapia antybiotykowa,
- trądzik różowaty,
- stany zapalne i alergiczne skóry,
- skłonność do bliznowacenia.
Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, podrażniona, lekko obrzęknięta. Takie objawy mogą utrzymywać się do 2 dni. Bardzo duże znaczenie dla odpowiedniego gojenia się skóry po zabiegu ma pielęgnacja pozabiegowa.
Po zabiegu, przez 48 h nie zaleca się nakładać makijażu i kosmetyków mogących wywołać podrażnienie czy zakażenie. Należy pamiętać, że poprzez nakłucia w znacznym stopniu zwiększa się przenikanie w głąb skóry składników aktywnych, ale także substancji szkodliwych czy potencjalnych patogenów – grzybów, wirusów, bakterii. Dlatego też należy unikać nakładania substancji, które mogą podrażniać lub być zanieczyszczone oraz nie dotykać twarzy brudnymi rękami.
przez 24 godziny po zabiegu nie pij alkoholu i mocnej kawy
przed pójściem spać wymień poszewkę na czystą, aby uniknąć zakażenia bakteriami znajdującymi się na pościeli
makijaż możesz nałożyć po 48 godz. od zabiegu - pamiętaj o zachowaniu higieny!
przez 7 dni po zabiegu, lub do całkowitego wyleczenia skóry, należy zrezygnować z korzystania z sauny, basenu, peelingów, depilacji, intensywnych ćwiczeń, należy też ograniczyć bezpośredni kontakt ze zwierzętami domowymi i unikać brudnych, zapylonych pomieszczeń
przez 7 dni po zabiegu nie należy nakładać preparatów o działaniu mocno złuszczającym, np. toników lub kremów z kwasami i retinolem
przez 14 dni po zabiegu, lub do całkowitego wyleczenia skóry, należy zrezygnować z uprawiania sportów zimowych i długiego przebywania na mrozie
należy stosować krem regenerujący, nawilżający oraz krem ochronny z filtrem SPF 30 lub SPF 50
nie dotykaj twarzy brudnymi rękami! Przed nałożeniem kremu itp. obowiązkowo umyj ręce, krem najlepiej nakładaj szpatułką
przez 4 tygodnie po zabiegu nie należy opalać się (słońce, solarium)
Czym myć skórę po mezoterapii?
W dniu wykonania zabiegu nie myj twarzy – pozostaw na niej krem, który wcześniej nałożył kosmetolog. Dopiero kolejnego dnia sięgnij po delikatny żel lub piankę do mycia cery wrażliwej i ostrożnie oczyść skórę. Najlepiej zmieszać kosmetyk z wcześniej przegotowaną, letnią wodą. Do osuszenia twarzy używaj jednorazowych ręczników papierowych.
Po umyciu dobrze jest spryskać twarz naturalnym hydrolatem roślinnym, lub tonikiem bez alkoholu. Jeśli skóra jest mocno podrażniona i zaczerwieniona można zastosować np. panthenol w piance.
Jaki krem po mezoterapii mikroigłowej?
Po zakończeniu mezoterapii, specjalista nakłada na skórę łagodzący preparat, który zmniejszy obrzęk skóry i przyspiesza jej gojenie.
W pielęgnacji domowej najlepiej używać kremu silnie nawilżającego i antybakteryjnego (np. Zinalfat, Cicalfate firmy Avene lub Octenicare Repair Creme do kupienia w aptece, a jeśli zależy Ci na kosmetyku wegańskim i naturalnym np. Emolium Pure, krem Alterra do skóry wrażliwej, serum SOS z Biochemii Urody itp.) Najlepiej, aby był to krem świeżo otwarty i nakładany szpatułką, którą myjemy przed i po aplikacji aby uniknąć przedostania się do niego bakterii i innych zanieczyszczeń.
Komentarze
Prześlij komentarz