Wiosenna pielęgnacja skóry
Wiosna to nie tylko czas zmian w pogodzie i przyrodzie - zmiany następują także w naszej skórze i w całym organizmie. Do tych zmian należny dostosować pielęgnację - zarówno tę codzienną, jak i profesjonalną.
Jak to zrobić, aby pomóc swojej skórze wejść w wiosenny rytm i uniknąć przy tym przykrych niespodzianek?
Przeczytacie poniżej 👇
Po pierwsze - ochrona
Po drugie - oczyszczenie
Po zimie nasza cera jest często zmęczona, poszarzała i wymaga dogłębnego oczyszczenia.
W tej roli świetnie sprawdzą się różnego rodzaju peelingi, które złuszczą martwe komórki naskórka i usuną zanieczyszczenia nagromadzone na skórze.
Do domowego zastosowania najlepszy będzie delikatny, naturalny peeling enzymatyczny, oparty na ekstraktach roślinnych: z papai i ananasa. Należy unikać środków z tzw. "mikrogranulkami" lub agresywnych środków myjąco-peelingujących.
Okres wiosenny to ostatni moment, aby rozpocząć kurację opartą na kwasach złuszczających. Mocne złuszczanie, które następuje po użyciu kwasów uwrażliwia skórę na działanie promieni UV, dlatego podczas stosowania kwasów należy bezwzględnie stosować ochroną przeciwsłoneczną i nie opalać się ani nie korzystać z solarium. Dlatego najlepiej zakończyć kurację przed rozpoczęciem sezonu letniego.
Uwaga! Kwasy kosmetyczne są substancjami bardzo silnie działającymi i osoby bez odpowiedniej wiedzy nie powinny ich używać samodzielnie. Jeśli twoja skóra potrzebuje intensywnego oczyszczenia, warto zdecydować się na profesjonalny zabieg w gabinecie kosmetycznym.
U osób z cerą trądzikową, zanieczyszczoną, z rozszerzonymi porami świetnie sprawdzi się peeling naturalnym kwasem salicylowym z kory wierzby.
Naturalny ekstrakt z kory wierzby:
- oczyszcza skórę z zaskórników i zapobiega tworzeniu się wyprysków
- ma działanie antybakteryjne (działa przeciwko szczepom bakterii powodującym powstawanie zmian trądzikowych: Staphylococcus aureus i Propionibacterium).
- posiada również silne właściwości przeciwzapalne, sprzyja procesowi gojenia wyprysków i podrażnień.
- wzmacnia naczynka i wpływa korzystnie na cerę naczynkową.
- zmniejsza zaczerwienienie skóry i stany zapalne.
- w przeciwieństwie do syntetycznego kwasu salicylowego nie powoduje silnego podrażnienia, łuszczenia i zaczerwienienia skóry.
Osobom z cerą suchą i skłonną do zmarszczek i przebarwień polecam peeling naturalnymi kwasami owocowymi.
- w zabiegu wykorzystujemy naturalnie występujące kwasy z owoców cytryny, marakui, winogrona, ananasa oraz trzciny cukrowej.
- zabieg poprawia koloryt skóry, rozjaśnia przebarwienia, spłyca zmarszczki i blizny, wspomaga odnowę i regenerację skóry.
Warto pamiętać, że kwasy naturalne działają delikatniej i nie powodują tylu skutków ubocznych co kwasy syntetyczne.
Efekty peelingów widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak najlepsze rezultaty przynoszą regularne zabiegi, najlepiej wykonywane w serii, w okresie od jesieni do wiosny.
Zabiegi te znajdują się w naszej stałej ofercie, jeśli chcesz się umówić zapraszam do kontaktu: https://kosmetykanaturalnasuwalki.blogspot.com/p/konktakt.html
Po trzecie - rozświetlenie i regeneracja
W odpowiednio niskim pH i wysokim stężeniu (powyżej 20%) witamina ta wykazuje działanie złuszczające i przede wszystkim rozjaśniające.
Codzienna pielęgnacja
Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykule"
"Plan naturalnej pielęgnacji skóry".
Komentarze
Prześlij komentarz